Terapinis gydymas

Vaikų ir suaugusiųjų terapinis dantų gydymas

Terapinis gydymas – tai nechirurginis pažeistų dantų ir dantenų ligų diagnozavimas ir gydymas, padedantis apsaugoti danties nervą nuo galimo pažeidimo ir kuo ilgiau išsaugoti sveikus ir gražius dantis.

Terapinio dantų gydymo metu:

  • Aptinkami pradiniai ėduonies pažeidimai.
  • Plombine medžiaga atstatomi ėduonies pažeisti dantys.
  • Išsaugomas danties nervo gyvybingumas.
  • Išvengiami galimi danties nervo pažeidimai ir komplikacijos.

Terapinės paslaugos gali būti teikiamos taikant vietinę nejautrą.

Ėduonies gydymas

Ėduonis – viena iš labiausiai paplitusių ligų, atsirandanti dėl dantų apnašose esančių rūgščių ir mikroorganizmų sąveikos, sukeliančios danties kietųjų audinių demineralizaciją ir ėduonies ertmės formavimąsi. Laiku pastebėtas ėduonis išvalomas iki sveikų danties kietųjų audinių ir užplombuojamas.

Senų plombų keitimas

Dažnai pacientai klausia, kodėl reikia keisti seną plombą, nors ji dar neiškritusi iš danties. Senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda mikrotarpų tarp danties ir plombos paviršiaus, kur prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, ir dantis ima gesti. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.

Estetinis dantų plombavimas

Taikant estetinį dantų plombavimą, aukštos kokybės šviesoje kietėjančiomis plombinėmis medžiagomis atstatomi ne tik pažeisti dantų audiniai, bet ir atkuriama danties forma, funkcija, spalva bei skaidrumas. Šiuolaikinės plombos pasižymi „chameleono“ efektu – laužia šviesos spindulius panašiai kaip danties audiniai, todėl restauracijos tampa nematomos.

Nuskilusių dantų atstatymas

Naudojant šiuolaikines plombines medžiagas, dėl jų estetiškumo ir tvirtumo, nuskilusį dantį įmanoma atstatyti visiškai nepastebimai, o restauracija tarnaus ilgus metus. Gydytojas odontologas, įvertinęs nuskilimo apimtį, parinks tinkamiausią danties atstatymo būdą.

Dantų jautrumo gydymas

Pacientai kartais skundžiasi atsiradusiu dantų jautrumu, diskomfortu valgant, geriant šaltus gėrimus ar tiesiog įkvepiant oro. Išsiaiškinus jautrumo priežastį, parenkamas tinkamas gydymas – tai gali būti fluoro lako ar želė aplikacijos, apsinuoginusių dantų kaklelių plombavimas ir kt.

Terapinio gydymo reikalingumas:

  • Ėduonies profilaktikai: Dantų dengimas silantais, fluoravimas ir kt.
  • Ėduonies gydymui: Ankstyvojo dantų ėduonies gydymui naudojama infiltracinė sistema „Icon“, padedanti atkurti pažeistą danties emalį ir sustabdyti ėduonies plitimą. Kai ėduonis pažengęs, pasitelkiamas dantų plombavimas.
  • Plombų keitimas: Dantų plombos dėvisi, praranda hermetiškumą, todėl dantis tampa labiau pažeidžiamas. Diagnozavus net menkiausius plombos pakitimus ar įtrūkimus, būtina plombą koreguoti arba pakeisti nauja.

Terapinio dantų gydymo eiga:

  1. Profilaktinė patikra: Odontologas įvertina burnos sveikatą ir rekomenduoja gydymą.
  2. Pažeistų audinių šalinimas: Jei yra pažeidimų, pirmiausiai pašalinamas pažeistas audinys, ertmė kruopščiai išvaloma ir plombuojama naudojant plombinę medžiagą.
  3. Poliravimas: Plomba poliruojama, suteikiant jai estetišką išvaizdą ir atkuriant natūralią danties formą.

Ėduonies profilaktika:

Siekiant išvengti dantų ėduonies, rekomenduojama:

  • Valyti dantis mažiausiai du kartus per dieną.
  • Naudoti higieninį dantų siūlą ir burnos skalavimo tirpalą.
  • Reguliariai lankytis profilaktinei dantų patikrai bei profesionaliai burnos higienai bent vieną kartą per metus.
  • Naudoti silantus ir fluoro priemones.

Fluoro naudojimas: Dantų pasta su fluoru yra plačiausiai paplitęs fluoro naudojimo būdas, kuris padeda sumažinti ėduonies paplitimą ir intensyvumą.

Silantai: Silantai mechaniniu būdu uždaro vageles ir įdubas, užkertant kelią ėduonies atsiradimui.

Vaikų ir suaugusiųjų terapinis dantų gydymas – tai patikimas būdas užtikrinti ilgalaikę dantų sveikatą ir grožį. Mūsų klinikos profesionalai pasirūpins, kad Jūsų dantys būtų sveiki ir gražūs!

Dažniausiai užduodami klausimai

Tai profilaktinių ir gydymui skirtų priemonių visuma, kuria siekiama išvengti kariozinės ar nekariozinės kilmės dantų defektų arba pašalinti jau esamus.

Terapinis gydymas apima ėduonies pažeistų dantų gydymą bei plombavimą; pralaidžių, nekokybiškų, senų plombų keitimą; nudilusių danties audinių atkūrimą; nuskilusių dantų atkūrimą.

Terapinis dantų gydymas dažniausiai būna reikalingas dėl ėduonies ir jo padarytų defektų. Norint sumažinti jų atsiradimo riziką svarbu nuolat rūpintis savo dantų, dantenų būkle, burnos ertmės higiena. Ne mažiau svarbu bent kartą per metus pasitikrinti dantis, net ir tada, jei nejaučiate jokio diskomforto ir neturite skundų.

Jei domina terapinis dantų gydymas Klaipėdoje, siūlome pasižiūrėti mūsų svetainės skiltį „Kainos“, kurioje rasite terapinio gydymo įkainius. Šio gydymo kainai įtakos turi tokie aspektai kaip: kokio tipo ir lygio defektas gydomas; kokios priemonės naudojamos; kokio dydžio yra ertmė, kuriai reikalingas plombavimas; ar reikalingas estetinis, ar paprastas plombavimas ir kt. Kiekvienu atveju kaina yra individuali.

Jautrumas dažnai gali būti jaučiamas dėl plombavimo metu naudojamų metalinių juostelių tarpdaniams suformuoti. Paprastai diskomfortas praeina jau kitą dieną. Jei skausmą, maudimą jaučiate ilgiau, susisiekite su plombavimą atlikusiu specialistu.

Registruotis vizitui
0 +
Specialistai
0 +
Metų patirtis
0 +
Odontologijos paslaugos
0 +
Patenkinti klientai

Vertiname jūsų privatumą. Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspausdami mygtuką „Priimti viską“ Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje „privatumo politika“