Protezavimas

Dantų protezavimo procedūra

Dantų protezavimas yra procedūra, skirta atstatyti prarastus dantis arba dantų vainiko defektus, siekiant atkurti jų funkcionalumą, estetiką ir biologinę struktūrą. Modernios gydymo technologijos dėka idealiai tinkančius protezus galima turėti jau tą pačią dieną. Tai vienas paprasčiausių ir greičiausių būdų, leidžiančių vėl džiaugtis sveika ir gražia šypsena.

Kodėl gali atsirasti dantų vainiko defektai?

Dantų vainiko defektai gali atsirasti dėl daugybės priežasčių, tokių kaip ėduonis, kietųjų danties audinių nusidėvėjimas, nuskilimas ar trauma. Negydant pažeistų dantų, gali atsirasti rimtų problemų, įskaitant dantų netekimą. Tiek danties vainiko defektai, tiek dantų nebuvimas gali būti efektyviai atstatyti naudojant dantų protezavimo metodus.

Plačiau apie procedūrą

Dantų protezavimas yra procedūra, atliekama siekiant atkurti prarastus dantis ar jų eiles. Esant didelės apimties danties audinių defektui (lūžiui, skilimui, nusidėvėjimui), pasitelkiamas dantų restauravimas keramikiniais įklotais, užklotais, vainikėliais ar laminatėmis. Dantų protezavimo tikslas yra atkurti dantų estetinę išvaizdą, kramtymo funkciją, užkirsti kelią kaulo nykimui, fonetiniams sutrikimams ir sugrąžinti pacientui pasitikėjimą savimi.

Kada gali padėti dantų protezavimas?

Dantų protezavimas yra rekomenduojamas, jei:

  • Dantys buvo pažeisti: Ėduonis, įskilimai, traumos.
  • Dantys buvo prarasti: Dėl traumos, infekcijos ar nelaimingo atsitikimo.
  • Dantys nudilo dėl bruksizmo: Griežimo dantimis naktimis.
  • Nusidėvėjo dantys dėl senų protezų.
  • Pažeisti seni protezai: Karūnėlės, tiltai, vainikėliai.
  • Jaučiate skausmą ir diskomfortą valgant.
  • Praradote dantis dėl ligų ar vėžio burnos srityje.

Dantų protezavimo privalumai

  • Grožio sugrąžinimas: Atkuriama natūrali dantų išvaizda, pagerinami veido bruožai.
  • Kramtymo funkcijos atstatymas: Galimybė gerai sukramtyti maistą, sveikesnė virškinimo sistema.
  • Kalbėjimo palengvinimas: Pagerėja artikuliacija ir kalbos aiškumas.
  • Apsauga nuo defektų: Likę dantys apsaugomi nuo skilimo ir lūžimo.
  • Sąkandžio stabilumas: Išvengiama sąkandžio pokyčių.
  • Žandikaulio sąnario skausmo sumažinimas: Dėl pakitusio sąkandžio ir prarastų dantų sumažėja skausmas.

Dantų protezavimo būdai

  • Fiksuoti protezai: Dantų vainikėliai, tiltai, užklotai/įklotai, laminatės, protezai fiksuoti ant implantų.
  • Išimami protezai: Išimami lanko atraminiai protezai, išimami daliniai/pilni akriliniai protezai.

Protezų gamybai naudojamos medžiagos

  • Metalo keramika: Tvirta ir ilgaamžė medžiaga, tinkanti krūminiams dantims.
  • Bemetalė keramika („E-Max“)
  • Cirkonio oksido keramika
  • Stiklo keramika

Procedūros eiga

Kai protezai fiksuojami ant pažeisto ar nudilto danties:

  1. Konsultacija: Įvertinama paciento dantų ir burnos būklė, parenkamas tinkamiausias protezavimo metodas.
  2. Dantų šlifavimas: Atliekamas pritaikius vietinę nejautrą.
  3. Skaitmeninis atspaudas: Intraoraliniu skeneriu nuimamas paciento dantų atspaudas.
  4. Protezų gamyba ir fiksavimas: Pagamintos restauracijos pricementuojamos ant paruoštų dantų.

Kai protezai fiksuojami ant implantų:

  1. Implantacija: Atliekama implantacija.
  2. Prigijimo vertinimas: Įvertinama implantų prigijimas, parenkamas protezo tipas.
  3. Skaitmeninis atspaudas: Nuimamas paciento dantų atspaudas.
  4. Protezo fiksavimas: Pagamintas protezas fiksuojamas ant implantų.

Kokia priežiūra reikalinga atlikus dantų protezavimą?

Po protezavimo procedūros:

  • Adaptacija: Prireiks laiko priprasti prie naujų protezų.
  • Priežiūra: Reguliari burnos higiena, tinkama išimamų protezų priežiūra, rekomenduotų priemonių naudojimas.
  • Profilaktika: Reguliarūs vizitai pas odontologą ir higienistą, siekiant užtikrinti ilgalaikį protezų tarnavimo laiką.

Dantų protezavimas – tai sprendimas, leidžiantis atkurti prarastus dantis ir mėgautis sveika šypsena. Mūsų klinikoje dirba kvalifikuoti specialistai, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausią protezavimo metodą ir užtikrins aukščiausios kokybės rezultatus. Apsilankykite pas mus ir sužinokite, kaip galime padėti jums vėl džiaugtis gražia ir funkcionalia šypsena.

Dažniausiai užduodami klausimai

Dantų protezavimas – tai procedūra skirta atstatyti danties vainiko arba dantų lanko defektus funkciniais, estetiniais ir biologiniais tikslais. Dantų vainiko defektai gali atsirasti dėl ėduonies, kietųjų danties audinių nusidėvėjimo (nudilimo), nuskilimo ar traumos. Negydant defektinio danties ir progresuojant pažeidimui, galimas danties netekimas. Tiek esant danties vainiko defektui, tiek danties ar dantų nebuvimui, galimas jų atstatymas (protezavimas) naudojant dantų restauracijas tokias kaip: laminatės, užklotai, vainikėliai, tiltai, išimami protezai ar dantų implantai.

Dantų protezavimas gali būti lokalus ir generalizuotas. Siekiant išspręsti vieno danties vainiko pažeidimo problemą, galime lokaliai atkurti defektą naudojant maksimaliai į danties audinius savo savybėmis panašias dirbtines medžiagas. Deja, kartais pasitaiko atvejų kuomet vieno danties protezavimas nėra prasmingas, dėl grupės dantų ar viso sukandimo nusidėvėjimo. Tokiais atvejais reikia atstatyti visus nusidėvėjusius dantis, atkuriant jų formą, funkciją ir estetiką.

Dantų lanko defektai (dantų trūkumas) gali būti atkuriami naudojant fiksuotus arba išimamus protezus. Fiksuoti protezai gaminami itin atidžiai įvertinus situaciją ir paskaičiavus defekto zonoje susidarančias kramtymo jėgas. Anksčiau gan populiaru defektų atstatymui naudoti tiltinius protezus, kurie klijuojami ant kaimyninių dantų. Šiuo metu yra modernesnių sprendimų – dantų lankų defektų atkūrimas dantų implantais. Panaudojant dantų implantus ne tik nekeičiamas dantų lanko vientisumas, tačiau ir nereikalinga šlifuoti gretimų dantų. Taip pat ir vizualiai restauracijos ant implantų atrodo natūraliau ir estetiškiau, bei yra komfortiškesnės.

Kaip alternatyva tiltiniams protezams ir dantų implantams yra išimami dantų protezai, kurie taip pat naudojami dantų lankų defektų atstatymui. Kokybiškas išimamas protezas užtikrina kramtymo komfortą, tačiau kramtymo pajėgumas su jais mažesnis nei su fiksuotais protezais.

Dantų protezai gali būti fiksuoti ir išimami. Fiksuoti dantų protezai – tai tokie protezai, kurių išiminėti nereikia. Jie yra priklijuojami ant likusių danties audinių, taip atkuriant jų formą ir funkciją. Taip pat protezus galima fiksuoti ir ant dantų implantų, nes danties implantu galima sukurti atramą protezo fiksacijai. Išimami protezai turi būti išiminėjami higienos tikslais, jų stabilumui burnoje pasiekti maksimaliai išnaudojamos burnos struktūros: likę dantys, minkštaisiais audiniais padengtos kaulinės ataugos.

Dantys svarbūs šypsenos grožiui ir funkcionaliam, komfortiškam kramtymui. Netekus danties ar daugiau dantų, be abejo keičiasi estetinis komponentas, o sutrikusi estetika gali nulemti ir socialinių kompleksų formavimąsi. Tačiau galbūt dar svarbiau, kad dėl dantų netekimo keičiasi ir kramtymo biomechanika – mažėja kramtymo efektyvumas, prarandamas sukandimo stabilumas. Dėl to gali deformuotis sukandimas, išsivystyti atokiosios virškinamojo trakto problemos, formuotis kramtomųjų raumenų nuovargis, skausmas, keistis laikysena, net būti pažeistas smilkinio apatinio žandikaulio sąnarys. Tokių funkcinių problemų gydymas yra labai sudėtingas, todėl net ir esant vieno danties problemai reiktų suskubti ją spręsti.

Tiek dantų vainikėliai, tiek kitos konservatyvesnės dantų restauracijos, tokios kaip laminatės ar užklotai dažniausia gaminamos iš keraminių masių. Šiuolaikinės keramikos savo biologinėmis, optinėmis, cheminėmis ir fizikinėmis savybėmis yra panašiausios į natūralų danties emalį, todėl tai yra pirmo pasirinkimo medžiaga.

Dantų protezavime skaitmeninės technologijos gali būti naudojamos išsamiam ištyrimui, dantų skenavimui ir protezų gamybai. Planuojant defektų atkūrimą dantų implantais ar vertinant dantų šaknų kanalų gydymo kokybę/poreikį labai dažnai atliekama kūginio pluošto kompiuterinė tomografija, kuri leidžia anatomines struktūras ir jų patologijas įvertinti turint erdvinį vaizdą, o keičiant jo projekcijas detaliai planuojamas gydymas. Taip pat naudojant optinius skenerius, protezavimo procesų metu vis dažniau skenuojami dantų paviršiai ar dantų lankai, kad skaitmeninėje erdvėje būtų galima projektuoti ir gaminti dantų restauracijas. Pačių dantų protezų gamybos procesai taip pat gan intensyviai skaitmenizuojami, taip ne tik spartinant gamybos procesus, bet ir leidžiant panaudoti platesnį medžiagų spektrą.

Mūsų komandos gydymo konceptas yra „duoti, o neatimti”, todėl atliekant bet kokį restauracinį gydymą maksimaliai išsaugome likusius danties audinius. Pagrindinis ginklas, siekiant atskirti sveikus danties audinius nuo pažeistų, ar senas restauracijas nuo danties audinių, yra mikroskopas. Odontologiniai mikroskopai didina iki 25 kartų ir labai dažnai yra dirbama mažesniame nei aguonos grūdas darbiniame plote. Todėl šios mikroprocedūros ne tik tausoja sveikus audinius, bet ir leidžia pasiekti plika akimi nepastebimą restauracijų tikslumą.

Registruotis vizitui
0 +
Specialistai
0 +
Metų patirtis
0 +
Odontologijos paslaugos
0 +
Patenkinti klientai

Vertiname jūsų privatumą. Informuojame, kad šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspausdami mygtuką „Priimti viską“ Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti puslapyje „privatumo politika“